Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ   Бер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

День Безпечного Інтернету 2020

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

З 2004 року у країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і засобів масової інформації у другий вівторок лютого проводиться Міжнародний день безпечного Інтернету.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». У цей день у багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання Інтернету, питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту.

У закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти району День безпечного Інтернету відзначається щороку. У цей День всі учасники освітнього процесу об’єднуються з метою підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах. Особлива увага приділяється підростаючому поколінню. Адже діти та молодь мають право на особливий захист та допомогу під час роботи в Інтернеті і мають бути під особливим захистом від перешкод для свого фізичного, психічного і морального благополуччя, зокрема від сексуальної експлуатації та наруги в Інтернеті, інших форм кіберзлочинності.

День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян і представників громадськості, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

З метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів у закладах освіти району рекомендуємо провести заходи:

– інформаційні хвилинки “Можливість Інтернету”;

– перегляди відеороликів “Безпека дітей в Інтернеті”;

– анкетування “Чим мене приваблюють сайти Інтернету?”;

– диспути-обговорення “Інтернет: благо чи зло?”, “Безпечний Інтернет та реальні небезпеки”, “Інтернет – друг, Інтернет – ворог”;

– практичні  заняття “Безпека в мережі Інтернет”;

– бесіди  “Безпечний Інтернет”;

– класні години  “Безпека в Інтернеті”;

– онлайн-опитування “Інтернет: за чи проти”.

Більше інформації про День безпечного Інтернету на вебсайті громадської організації «Центр кращого Інтернету» за посиланням: https://betterinternetcentre.org.

Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, зокрема інформація про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid

День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID

День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID